Astma a trening – czy można z nią ćwiczyć?

Osoby chore na astmę często obawiają się ćwiczeń i uprawiania sportu. Mogą obawiać się wywołania ataku astmy lub zawstydzenia się przed znajomymi. Jeśli chodzi o astmę, ważne jest, aby pamiętać, że to Ty jesteś szefem swojego ciała. To Ty decydujesz, co jest najlepsze dla Twojego zdrowia i kiedy ćwiczyć.

Fakt: Niektóre osoby z astmą mogą ćwiczyć i ćwiczą bez wywoływania ataku lub powodowania jakichkolwiek problemów. Wiele zależy od tego, jak dobrze kontrolowana jest astma i jak sprawny jesteś. Im bardziej jesteś wysportowany, tym lepsza jest twoja wytrzymałość i wydolność płuc, co oznacza, że możesz zrobić więcej, zanim zabraknie ci tchu lub wystąpią objawy takie jak ucisk w klatce piersiowej, kaszel czy świszczący oddech. Oznacza to również, że jesteś w stanie szybciej wrócić do zdrowia, jeśli wystąpią objawy podczas ćwiczeń. A jeśli wystąpią objawy astmy, możesz podjąć wiele kroków, by od razu poczuć się lepiej – np. użyć inhalatora ratunkowego lub zrelaksować się przez kilka minut przed zakończeniem treningu.

Ważne jest, aby pamiętać, że trening poprawia zarówno wyniki jak i zdrowie poprzez wzmocnienie serca, poprawę funkcjonowania płuc i wytrzymałości, wzmocnienie mięśni i redukcję stresu. Sportowcy z astmą, którzy regularnie trenują, często zauważają, że ich objawy poprawiają się z czasem. Więcej o zdrowym stylu życia na stronie https://feedfit.pl/ .