Awaria samochodu w Czechach. Co robić w takiej sytuacji?

Wielu z nas podróżuje do Czech lub przez Czechy. Mieszkańcy południowych części Polski bardzo często udają się do naszych sąsiadów po prostu na zakupy lub w celach turystycznych – nawet na jednodniową wycieczkę. Awaria samochodu w Czechach może być jednak sporym problemem. Co zrobić w takiej sytuacji?

Naprawa auta w Czechach nie zawsze jest dobrym wyborem

Czechy, pomimo tego, ze są tak blisko Polski, są zupełnie innym krajem. Szukanie tam pomocy drogowej, a tym bardziej serwisu samochodowego może być nieco kłopotliwe. Na pewno ułatwieniem nie będzie też brak znajomości języka czeskiego. Już wezwanie czeskiej pomocy drogowej może być w tej sytuacji sporym wyzwaniem. Warto też dopowiedzieć, że i pomoc drogowa w Czechach i naprawa samochodu to koszty, które mogą być wyższe niż w Polsce. Dużo rozsądniej jest wezwać polską pomoc drogową. Pomoc drogowa Czechy, która dotrze z Polski, to idealne rozwiązanie. I nas i uszkodzony samochód szybko przewiezie na polską stronę, gdzie naprawa samochodu będzie łatwiejsza, tym bardziej, że blisko granicy z Czechami działa niejeden warsztat samochodowy.

 Telefon do pomocy drogowej warto spisać jeszcze przed wyjazdem do Czech

Nikt oczywiście nie chce, by jego auto uległo awarii w obcym kraju. Zawsze jednak może się tak zdarzyć, a pomoc drogowa Czechy będzie koniecznością. Przed przekroczeniem granicy czeskiej, warto się zorientować która pomoc drogowa świadczy usługi na terenie Czech i po prostu spisać dane kontaktowe. Jeśli będą potrzebne, nie zajdzie już konieczność ich szukania.