Czy warto instalować w aucie ładowarkę indukcyjną?

Niektórzy twierdzą, że możliwość siedzenia w samochodzie bez konieczności manipulowania telefonem lub podłączania go do ładowarki jest tak wygodna, że jest całkowicie warta kosztów i wysiłku związanego z instalacją systemu ładowania indukcyjnego. 

Wiele osób używa swojego telefonu jako głównego GPS, więc musi mieć pełne naładowanie podczas jazdy. Gdyby musieli zatrzymywać się przy wtyczkach za każdym razem, gdy jest potrzeba gdzieś nawigować (lub gdyby telefon nie miał dobrego zasięgu), byłby to ogromny kłopot.

Jednak inni mówią, że jedyną rzeczą gorszą niż brak możliwości korzystania z ich telefonów dla GPS jest konieczność zatrzymania się na długie okresy czasu na publicznych stacjach ładowania. Nie chcą czuć się przywiązani do swoich samochodów lub mieć potrzebę przenośnej ładowarki na osobę. Dlatego częścią atrakcyjności ładowarki indukcyjnej jest jej wygoda – nie wymaga ona podłączania niczego do urządzenia, ponieważ ładowanie odbywa się poprzez indukcję magnetyczną. Oczywiście, w grę wchodzą kable: musisz podłączyć ładowarkę indukcyjną do gniazda zapalniczki w samochodzie, a następnie podłączyć do niej inny kabel i do urządzenia.

Można stwierdzić zatem, że systemy ładowania indukcyjnego są przydatne, ale warto też mieć na uwadze, że nie należy z nimi przesadzać. Więcej na temat motoryzacji znajdziesz na stronie https://onetrace.pl/ .