Czy warto kupować drukarkę 3D?

Wszyscy słyszeliśmy już szum wokół drukarek 3D: są one przyszłością produkcji, mogą wyprodukować jednorazowy przedmiot bez potrzeby korzystania z usług producenta lub wysyłki, mogą być używane do tworzenia części zamiennych w przypadku, gdy coś się zepsuje, lista jest długa i długa. Ale na ile są one praktyczne? Czy warto je kupić?

Co powinieneś wziąć pod uwagę przed zakupem drukarki? Po pierwsze, rozważ swoje potrzeby. Wiele osób powie Ci, że warto, bo „dostajesz to, za co płacisz”, ale nie zawsze jest to prawda. Jeśli chcesz po prostu poznać bliżej technologię druku 3D jako ciekawostkę, to być może tania drukarka w domu w zupełności Ci wystarczy. Ale jeśli planujesz używać drukarki do własnych celów, takich jak testowanie projektów lub tworzenie użytecznych przedmiotów, takich jak części zamienne do urządzeń w przypadku, gdy coś się zepsuje… cóż, to wtedy naprawdę staje się warta uwagi.

Kiedy kupujesz swoją pierwszą drukarkę, staraj się kupić taką, która ma łatwo dostępny i niedrogi filament (cienki plastikowy sznurek, który wytłaczarka używa do budowy obiektu). Będziesz także chciał się upewnić, że każde oprogramowanie open source jest kompatybilne z Twoim komputerem i systemem operacyjnym. Oprogramowanie open source oznacza, że jest ono nie tylko darmowe, ale również swobodnie dostępne. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://ladytech.pl/ .