Gdzie i jak przechowywać opony?

Opony są ważnym elementem wyposażenia bezpieczeństwa w samochodzie, dlatego ich właściwe przechowywanie ma kluczowe znaczenie. Nie chcesz, aby opony stanowiły zagrożenie dla osób potykających się lub uległy uszkodzeniu na skutek działania czynników atmosferycznych. Gdzie zatem je przechowywać, by bezpiecznie dotrwały do kolejnego sezonu?

Zalecanym miejscem do przechowywania opon jest garaż, ale jeśli go nie masz, wystarczy wiata lub podjazd. Upewnij się tylko, że powierzchnia jest równa i wolna od wszelkich zanieczyszczeń, które mogą przebić lub uszkodzić opony. Jeśli przechowujesz opony na zewnątrz, upewnij się, że robisz to zaraz po zakupie nowych opon. Ważne jest również, aby obserwować warunki pogodowe i temperaturę; nie chcesz, aby były narażone na deszcz, śnieg lub upał. Więcej o motoryzacji znajdziesz na stronie https://tuningster.pl/ .

Niektórzy ludzie nie są chętni do utrzymywania swoich starych opon wokół, zwłaszcza jeśli nie planują zakupu nowych w najbliższej przyszłości. Opony mogą być nieporęczne i zajmować dużo miejsca, zwłaszcza jeśli masz więcej niż jeden pojazd (a nawet więcej, jeśli są to pojazdy terenowe). Na szczęście istnieją sposoby, by dobrze wykorzystać te stare opony. Na przykład:

-Jeśli masz ogród w domu, to możliwe jest przekształcenie starej opony w sadzarkę. Będziesz mógł również zrobić z niej huśtawkę czy ozdobę ogrodową.