Hantle – jak z nimi ćwiczyć?

Hantle to jeden z najbardziej przystępnych i wszechstronnych elementów wyposażenia siłowni, które można posiadać. Biorąc bardzo mało miejsca, zestaw 2 lub 3 hantli będzie ładnie pasować do rogu każdego pokoju w domu, co pozwala uzyskać dobry trening, gdy masz wolny czas. 

Jeśli nie masz czasu na pełny, godzinny trening, to rozważ zrobienie tylko 15 minut z hantlami każdego dnia i pracuj nad tym, aż będziesz ćwiczyć przez pół godziny każdego dnia. Będziesz zaskoczony, jak szybko ta mała ilość ćwiczeń może zrobić różnicę w swoim wyglądzie i zdrowiu.

Jeśli nie jesteś pewien, jakie ćwiczenia wykonywać z hantlami, oto jeden z przykładów: 

-Aby tonować ramiona, spróbuj użyć 5-kilogramowych hantli i zrobić bicep curls lub tricep extensions (lub oba). Aby rozciągnąć triceps, trzymaj jedno ramię prosto przed sobą z dłonią skierowaną do przodu. Powoli zginaj nadgarstek tak, aby tył dłoni był skierowany do góry. Trzymając łokieć zablokowany, a górną część ramienia nieruchomo, powoli opuszczaj ciężar w dół, aż będzie równoległy do podłogi. Następnie powoli podnieś go z powrotem do góry. Powtarzaj przez co najmniej 10 powtórzeń na jedno ramię.

Więcej o sporcie i zdrowym odżywianiu znajdziesz na stronie https://strongo.pl/ .