Jak dbać o jasne buty?

Niezależnie od tego, czy jesteś nauczycielem, który szuka dodatkowej dawki koloru, czy też jesteś osobą, która robi furorę swoimi dodatkami, jesteśmy pewni, że musiałeś natknąć się na bardzo kolorowe buty. Jasne buty mogą w znacznym stopniu dodać osobowości do Twojego stroju, ale co zrobić, gdy Twoja fajna para zaczyna wykazywać oznaki zużycia? Nie ma na to rady: Twoje śliczne buty w końcu się zniszczą lub poplamią. Niektóre rzeczy można naprawić, podczas gdy inne mogą wymagać po prostu pożegnania.

Ogólnie rzecz biorąc, najważniejszą rzeczą, jeśli chodzi o pielęgnację jasnych butów jest pamiętanie, aby nie próbować czyścić ich czymkolwiek, co mogłoby je jeszcze bardziej poplamić lub stępić ich blask. Tak jak kuszące może być czyszczenie białego buta pastą do zębów, lub czarnego buta wybielaczem, to zdecydowanie nie jest właściwa metoda. Zamiast tego wypróbuj poniższe wskazówki, dzięki którym Twoje jasne buty będą wyglądać jak nowe.

-Odśwież je za pomocą sody oczyszczonej: Wymieszaj razem wodę i sodę oczyszczoną w gęstą pastę, a następnie pocieraj to wszystko na swoich butach. Pozostaw na 15 minut, a następnie dokładnie spłucz. To powinno pozbyć się wszelkich trudnych plam na górnej części buta.

-Czyść je codziennie i codziennie wieczorem.

-Wycieraj plamy i brud mokrą szmatką.

-Pierz je raz w tygodniu, więcej, jeśli nosiłaś je w deszczu lub wokół było dużo błota. Jeśli są skórzane, przetrzyj je szczotką bardziej miękką niż ta, której używasz do reszty butów.

-Jeśli są skórzane, woskuj je przynajmniej raz w miesiącu: nałóż trochę wosku na miękką szmatkę i przetrzyj nią skórę.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://dobredomowe.pl/ .