Jak dbać o skórę latem?

Dbanie o skórę latem nie różni się od dbania o skórę zimą. Krem z filtrem, dobry krem nawilżający i regularne złuszczanie naskórka są ważne, aby uchronić skórę przed nadmiernym wysuszeniem i zmarszczkami. Istnieją jednak pewne różnice.

Być może zauważyłaś, że latem w drogeriach częściej sprzedaje się krem z filtrem. Dzieje się tak dlatego, że w gorących miesiącach ochrona skóry przed promieniami UV jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Jeśli wyjdziesz na zewnątrz bez kremu z filtrem, to praktycznie prosisz się o oparzenie słoneczne. Ouch! Oparzenia słoneczne mogą prowadzić do jeszcze większej ilości zmarszczek i przedwczesnego starzenia się skóry. Pamiętaj jednak, że krem z filtrem powinno się używać przez cały rok!

Warto również nawilżać skórę dwa razy dziennie – rano i wieczorem – aby utrzymać pory w czystości i miękkości, ponieważ w okresie letnim mogą one ulec zatkaniu przez brud i olej. Najlepiej jest używać kremowych kremów nawilżających, a nie tych na bazie alkoholu, które mogą zaszkodzić Twojej skórze, jeśli nałożysz je zbyt wiele razy w ciągu jednego dnia.

Spróbuj też złuszczać skórę raz lub dwa razy w tygodniu – zwłaszcza jeśli planujesz spędzać dużo czasu na basenie lub w oceanie, a nawet w jacuzzi w domu! Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie https://vibeglow.pl/ .