Źródło: pixabay.com/voltamax

Jak dobrać biżuterię do typu urody?

Wybór odpowiedniej biżuterii dla Twojego typu skóry i ciała jest ważnym krokiem w zapewnieniu Ci jak najlepszego wyglądu. Jeśli Twoja skóra jest sucha lub wrażliwa, najlepiej unikać biżuterii, która może powodować podrażnienia. Jeśli masz tłustą skórę i włosy, unikaj biżuterii, która może się brudzić lub zatrzymywać olejki. Wejdź na stronę sportygirl.pl i wybierz coś dla siebie! 

Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać biżuterię do swojego typu urody, oto kilka podstawowych wskazówek:

  • Sucha skóra i włosy – Wybieraj biżuterię o matowym wykończeniu, aby zmniejszyć połysk i zapobiec utracie wilgoci ze skóry. Staraj się przedkładać złoto lub srebro nad mosiądz, aby nie matowiały tak szybko, jak mosiądz w kontakcie z wilgocią
  • Tłusta skóra i włosy – Wybieraj ozdoby z błyszczącym wykończeniem, które odbijają światło od tłustych partii twarzy, takich jak nos i czoło, dzięki czemu nie będą one wyglądały na tłuste w ciągu dnia. Wypróbuj również perły lub kamienie o odbijającej światło powierzchni, które będą je łapać, a nie pochłaniać, jak metal.

Przemysł kosmetyczny jest pełen produktów i zabiegów, które pomogą Ci wyglądać jak najlepiej. Jednak co z biżuterią? Biżuteria jest potrzebna, aby pasowała do Twoich strojów i akcesoriów. Dzięki niej strój może stać się wyjątkowy lub niepowtarzalny. Biżuteria może być także używana jako forma wyrażania siebie, niezależnie od tego, czy chodzi o coś tak prostego, jak kolczyki, czy o coś bardziej wyszukanego, jak naszyjnik.

Jeśli chcesz mieć coś, co wygląda elegancko, ale nie jest zbyt krzykliwe ani drogie, to perły są najlepszym rozwiązaniem! Są one klasyczne i ponadczasowe, więc nigdy nie wyjdą z mody! Jeśli nie masz zbyt dużego doświadczenia w noszeniu pereł, nie martw się! Zawsze możesz zacząć od kupienia kilku tanich pereł online (lub nawet w sklepach), aż się do nich przyzwyczaisz – nie ma w tym nic złego!