Źródło: pixabay.com/Starkvisuals

Jak dobrać kolorystykę makijażu do typu urody?

Jeśli chodzi o makijaż, możliwości są nieograniczone. Od podkładów i pudrów, po cienie do powiek i szminki – do wyboru jest tak wiele kolorów, że może to być przytłaczające. Mając tak duży wybór, skąd wiesz, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni? A co ważniejsze, jak dobrać odpowiedni kolor do swojego typu urody?

Odpowiedź leży w zrozumieniu, jak kolory współgrają ze sobą i jakie kolory najlepiej pasują do Twojego odcienia skóry. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o dobieraniu kolorów makijażu do swojego typu urody:

Koło barw

Koło barw jest ważnym narzędziem, ponieważ pokazuje, jak wszystkie kolory mają się do siebie nawzajem. Pomoże Ci to znaleźć idealny schemat kolorów dla Twojego odcienia skóry i osobowości. W zasobach witryny polishly.pl znajdziesz więcej porad! 

Schematy kolorów

Schematy kolorów to grupy kolorów, które dobrze ze sobą współgrają, ponieważ mają podobne cechy i wzajemnie się uzupełniają. Schematy te opierają się na różnych kategoriach, takich jak ciepłe i zimne lub monochromatyczne i komplementarne.

Najlepsze kolory dla ciemnych karnacji

Ciemniejsze karnacje mają tendencję do chłodnych tonów (niebieskie podteksty), podczas gdy jasne karnacje mają tendencję do ciepłych tonów (żółte podteksty). Wybierając kolory do makijażu dla ciemnej karnacji, spróbuj użyć ciepłych odcieni, takich jak róż, pomarańcz lub czerwień.

Oto kilka wskazówek, jak wybrać najlepsze kolory do makijażu:

  • Wybieraj kolory, które uzupełniają Twój odcień skóry. Jeżeli masz jasną karnację, ciepłe kolory, takie jak róż, czerwień i pomarańcz, sprawią, że Twoja skóra będzie promienna. Jeżeli łatwo się opalasz, wypróbuj chłodne kolory, takie jak błękity i zielenie.
  • Najlepszym sposobem na sprawdzenie, jaki kolor do Ciebie pasuje, jest wypróbowanie różnych odcieni podkładu w sklepie. Niektóre marki oferują nawet próbki, abyś mogła sprawdzić, jak dany produkt wygląda na Twojej skórze, zanim go kupisz.