Jak pływanie działa na nasze zdrowie?

Pływanie jest jednym z najlepszych ćwiczeń, jakie możesz wykonywać dla swojego zdrowia. Wspomaga utratę wagi, siłę fizyczną, a nawet pomaga się zrelaksować po długim dniu w pracy. Pływanie jest również bardzo przyjemnym zajęciem dla ludzi w każdym wieku. Oto kilka sposobów, w jakie pływanie pomaga poprawić stan zdrowia:

Zdrowa utrata wagi

Pływanie jest jednym z najlepszych treningów na utratę wagi, ponieważ pomaga zwiększyć napięcie mięśni, co następnie zwiększa metabolizm organizmu i pomaga spalić więcej kalorii. Robiąc wystarczająco dużo okrążeń w basenie każdego tygodnia, możesz stracić do pięciu kg w ciągu zaledwie dwóch miesięcy. Kalorie, które są spalane podczas pływania są również znane jako kalorie „afterburn”, co oznacza, że kontynuują spalanie nawet po zaprzestaniu ćwiczeń.

Silniejsze serce

Pływanie otacza wszystkie części Twojego ciała wodą i w przeciwieństwie do biegania lub innych treningów na lądzie, pływanie nie wywiera żadnego nacisku na stawy. To sprawia, że Twoje serce pompuje krew bardziej efektywnie w całym ciele i pomaga wzmocnić mięśnie sercowe, aby mogły poradzić sobie z dodatkowym obciążeniem, które byłoby spowodowane przez inne formy ćwiczeń. Silniejsze serce jest nie tylko dobre dla zdrowia, ale także zmniejszy częstotliwość wizyt u lekarza lub badań kontrolnych. 

Więcej sportowych artykułów znajdziesz na stronie https://bizsport.pl/ .