Jak sobie poradzić z przetłuszczającymi się włosami?

Powszechnie wiadomo, że jest to powszechny problem dla wielu osób, jednak nie jest to coś, o czym mówimy zbyt często. Dlatego wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie jak sobie poradzić z przetłuszczającymi się włosami.

Pierwszą rzeczą, którą powinno się wiedzieć jest to, że istnieją wspaniałe produkty do kontrolowania tłustych włosów. Zabiegi mające na celu kontrolę oleju we włosach są prawie zawsze dobre dla każdego, kto ma tłuste włosy, więc nie powinieneś czuć się ograniczony do korzystania z tych produktów, jeśli je masz. 

Jeśli jednak nie chcesz stosować codziennej pielęgnacji lub chcesz najpierw wypróbować inne rzeczy, oto kilka innych metod radzenia sobie z przetłuszczającymi się włosami:

-Używaj suchego szamponu. Suchy szampon to świetny sposób, aby nie myć włosów tak często. Pomaga on również nadać włosom objętość, jeśli tego potrzebują, co jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ włosy tłuste mają tendencję do bycia płaskimi i ciężkimi. Jeśli nie wiesz, jak działa, wygląda on po prostu jak zwykły puder dla dzieci lub skrobia kukurydziana – rozpylasz go w miejscu, w którym potrzeba.

-Jeżeli chcesz uzyskać efekt całościowy, bez połysku, użyj odżywki bez spłukiwania po prysznicu i przeczesz włosy, aby nie były tłuste. Jeżeli chcesz ujarzmić tylko odrosty, nałóż produkt na nie, ale rozprowadź go na reszcie włosów, aby nie stworzyć linii demarkacyjnej, która będzie widoczna w świetle. Jest to szczególnie pomocne podczas wilgotnych miesięcy, kiedy problem ten jest najgorszy. Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie https://fashionloop.pl/ .