Jak wybrać odpowiedni monitor dla gracza?

 Jak wybrać odpowiedni monitor dla gracza? To nie jest tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać! Istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na Twoje wrażenia z gry, a posiadanie odpowiedniego monitora jest jednym z nich. Wybierając monitor, należy rozważyć:

W co będę grał na monitorze? 

Jeśli grasz głównie w gry casual, które są dostępne na platformach mobilnych, szybki czas reakcji jest mniej ważny niż byłby, gdybyś grał w szybkie konkurencyjne strzelanki lub MMO. Będziesz chciał określić, czy będziesz wielozadaniowy w między sesjami gry lub poświęcisz godziny w czasie do długich sesji. 

Jaki rodzaj karty graficznej będę miał? 

Jeśli masz potężną kartę graficzną i planujesz zrobić kilka poważnych gier, to najlepiej dostać panel IPS dla swojego monitora. Jeśli wybierasz coś bardziej przyjaznego dla budżetu i spodziewasz się grać w gry o niższych wymaganiach graficznych, TN prawdopodobnie wystarczy. 

Czy są jakieś szczególne cechy, których oczekuję od mojego monitora? 

Może się wydawać, że najważniejsza jest tylko jakość obrazu i styl monitora, ale są też inne rzeczy, które mogą przyczynić się do wspaniałych wrażeń w grach – np. łatwe zarządzanie kontrolerami lub wbudowane głośniki. 

Więcej na temat technologii znajdziesz na stronie https://thinknews.pl/ .