Jak wyczyścić klimatyzację w samochodzie?

Czyszczenie otworów wentylacyjnych i filtrów w samochodzie może pomóc w poprawie wydajności paliwa, a także utrzyma swój pojazd pachnący świeżością. Jest trochę procesu, aby zapewnić, że robi się to dobrze, ale korzyści pokazują, że warto.

Jeśli nie pamiętasz, kiedy ostatnio czyściłeś otwory wentylacyjne klimatyzacji swojego samochodu, możesz sprawdzić instrukcję obsługi właściciela, aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje dotyczące czyszczenia. Ale ogólnie rzecz biorąc, wszystko, co musisz zrobić, to zdobyć kilka papierowych ręczników i odkurzacz z przystawką do tapicerki. Najlepiej być przygotowanym, trzymając tę przystawkę w bagażniku lub schowku na rękawiczki – przyda się również do usuwania rozlanych płynów i okruchów.

Najpierw użyj suchego ręcznika papierowego, aby delikatnie wytrzeć wszelkie zebrane zanieczyszczenia lub kurz z otworów wentylacyjnych. Dotyczy to również metalowych kratek na samych otworach wentylacyjnych, które mogły się zakurzyć po wystawieniu na działanie czynników atmosferycznych podczas postoju na zewnątrz. Następnie dołącz przystawkę do tapicerki do odkurzacza i ustaw ją na średnim ustawieniu, aby usunąć luźny brud z ekranów zbiorczych znajdujących się za każdym z otworów wentylacyjnych. Jeśli widzisz jakikolwiek brud lub włosy, które nie usuwają się przy delikatnym ssaniu, rozważ użycie małej szczotki lub szczoteczki do zębów. Więcej motoryzacyjnych porad znajdziesz na stronie http://motole.pl/ .