Krzem z borem: stosowany w kosmetyce i po urazach

Krzem i bor to minerały naturalnie występujące w naszych organizmach. Krzem jest wykorzystywany w tworzeniu kości, natomiast bor w tkance mięśniowej. Krzem i bor można również znaleźć w niektórych produktach spożywczych, takich jak pestki dyni czy migdały.

Krzem – wśród wielu innych minerałów – ma pozytywny wpływ na skórę, włosy i paznokcie. Posiada właściwości poprawiające wygląd skóry poprzez wygładzenie zmarszczek, zmniejszenie suchości i poprawę cery zdrowych osób w każdym wieku.

Bor działa na włosy podobnie jak krzem na skórę. Poprawia elastyczność, grubość i połysk oraz pomaga przy rozdwajaniu końcówek. Ponadto wspomaga wzrost włosów poprzez stymulację podziałów komórkowych, co prowadzi również do zdrowszych cebulek włosów, co pomoże zapobiegać wypadaniu włosów.

Krzem z borem istnieje na rynku od około 20 lat, ale dopiero w ciągu ostatniej dekady zyskuje na popularności. Stosowany jest głównie jako zabieg przeciwstarzeniowy, przede wszystkim ze względu na jego zdolność do spowalniania procesu starzenia.

Niektóre z jego innych zastosowań to zapobieganie zapaleniu stawów i regulowanie poziomu hormonów steroidowych. Krzem z borem może być również stosowany do zapobiegania zmarszczkom dzięki właściwościom bakteriobójczym i właściwościom nawilżającym.

Krzem z borem jest związkiem przeciwzapalnym, bakteriobójczym i przeciwzmarszczkowym. Był również stosowany w leczeniu zapalenia stawów.

Krzem z borem to suplement, który od dziesięcioleci jest stosowany w leczeniu wielu chorób, w tym choroby zwyrodnieniowej stawów i reumatoidalnego zapalenia stawów.