Leczenie kanałowe

Kiedy ból zęba staje się już nie do zniesienia często najlepszym wyjściem okazuje się leczenie kanałowe Kraków. Czy warto poddać się takiemu zabiegowi?

Strach przed leczeniem

Wielu ludzi wciąż obawia się wizyty u dentysty i nie poddaje się leczeniu z powodu strachu przed bólem. Jak się jednak okazuje, leczenie kanałowe Kraków jest bezbolesne, ponieważ wykonuje się je w znieczuleniu. Większego bólu można się spodziewać gdy nieleczony ząb zacznie się psuć od środka.

Co zamiast leczenia kanałowego?

Leczenie kanałowe Kraków jest aktualnie najlepszą i najskuteczniejszą metodą ratowania zębów. Współczesna stomatologia doskonale opanowała i rozwinęła metody leczenia kanałowego, dzięki czemu większość zabiegów kończy się powodzeniem i ulgą dla pacjenta. Alternatywą jest jedynie pozbycie się psującego zęba, aby nie narażać się na dalszy ból i dyskomfort, jednak większość pacjentów przyjmuje to jako ostateczność. Wstawienie sztucznego zęba jest kosztowne i choć w dzisiejszych czasach implanty doskonale przypominają prawdziwe zęby, to jednak nie to samo.

Profesjonalne “ratowanie zęba”

Leczenie kanałowe Kraków to zabieg wykonywany w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym z udziałem stomatologa specjalisty. Prawidłowo przeprowadzone leczenie nie powinno narażać pacjenta na ból i dyskomfort, dlatego zazwyczaj stosuje się odpowiednie znieczulenie. Celem zabiegu jest “uratowanie zęba”, aby jego usunięcie nie było konieczne. Nieleczone zęby nie mają szans na przeżycie, dlatego warto skorzystać z tego zabiegu zanim będzie za późno.