Lepsze słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe?

Świat dzieli się na dwa obozy: tych, którzy wolą słuchawki bezprzewodowe od przewodowych oraz tych, którzy uważają, że jedynym sposobem na słuchanie ulubionej muzyki jest kabel.

Zaletą słuchawek bezprzewodowych jest to, że eliminują bałagan związany z plączącymi się kablami i przewodami. Nie trzeba jednak tracić wolności, jaką daje bezprzewodowość, na rzecz słuchawek przewodowych. Istnieje wiele słuchawek przewodowych, które są wyposażone w technologię Bluetooth, dzięki czemu można słuchać muzyki lub filmów bezprzewodowo ze smartfona, tabletu lub innego urządzenia mobilnego. W rezultacie możesz nie tylko słuchać muzyki bez przewodu, ale także odbierać połączenia lub wygodnie regulować głośność. Wiele słuchawek przewodowych posiada nawet mikrofony do odbierania połączeń.

Słuchawki bezprzewodowe mają znacznie więcej wad niż zalet. 

Po pierwsze, mają krótszą żywotność baterii niż słuchawki przewodowe, ponieważ zużywają więcej energii na przesyłanie sygnałów muzycznych do urządzenia mobilnego niż słuchawki przewodowe na odbieranie sygnałów z urządzenia. Dlatego też, gdy słuchawki bezprzewodowe są rozładowane, użytkownicy nie mogą w ogóle słuchać muzyki; natomiast nie jest to problem użytkowników słuchawek przewodowych, ponieważ w przypadku wyczerpania baterii mogą oni nadal słuchać muzyki za pomocą telefonu lub głośników innych urządzeń. 

Po drugie, słuchawki bezprzewodowe wymagają nadajnika Bluetooth, który musi być ładowany osobno; to sprawia, że są cięższe niż słuchawki przewodowe i bardziej prawdopodobne, że pękną w przypadku upuszczenia. 

Po trzecie, większość słuchawek bezprzewodowych ma tylko jedną wkładkę douszną, dzięki czemu nadal można słyszeć dźwięki z otoczenia; oznacza to, że mogą Cię rozpraszać dźwięki z otoczenia. Więcej o technologii znajdziesz na stronie https://rockethome.pl/