O czym należy pamiętać przy demakijażu?

Demakijaż na koniec dnia to ważna część rutynowej pielęgnacji skóry. To także doskonały moment, aby podsumować, jakich produktów używasz i jak działają one na Twoją skórę. Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci upewnić się, że Twoja rutyna demakijażu jest szybka i skuteczna oraz że nie pozostawia skóry w gorszym stanie niż na początku.

O czym należy pamiętać podczas usuwania makijażu?

Pamiętaj, aby używać delikatnego środka czyszczącego! Większość środków do demakijażu oczu jest ostra i może podrażnić delikatną skórę wokół oczu. Jeśli używasz środka do demakijażu, który zawiera składniki takie jak „olejek”, „masło” lub „balsam”, prawdopodobnie nie będzie on wystarczająco delikatny, aby usunąć makijaż oczu bez szczypania lub pozostawienia tłustej pozostałości, która może powodować wypryski.

Uważaj na kolejność, w jakiej usuwasz makijaż! Usuwając cięższy podkład, nie przechodź do lżejszych warstw, dopóki nie usuniesz całkowicie poprzedniej. Pozwól, aby każdy produkt wsiąkł w płatek kosmetyczny lub chusteczkę, zanim przejdziesz do następnego etapu – jeśli zetrzesz tusz do rzęs płatkiem kosmetycznym z podkładem z całej twarzy, pozostaną smugi i zacieki z tuszu. 

Warto najpierw użyć olejku do demakijażu a następnie zmyć resztki makijażu pianką lub żelem myjącym. Pamiętaj, by po makijażu nałożyć grubą warstwę kremu nawilżającego! Więcej pielęgnacyjnych porad znajdziesz na stronie https://diysy.pl/ .