Oczyszczacze powietrza Winix

Temat smogu corocznie wraca ze zwiększoną siłą w okresie grzejnym. Dane dotyczące dużych natężeń szkodliwych pyłów PM10 oraz PM2,5 w powietrzu efektywnie hamują własną pracę na zewnątrz, zmniejszając ją do koniecznego minimum. Okazuje się natomiast, iż choćby w domach nie możemy poczuć się pewnie. Czy oczyszczacze powietrza Winix naprawdę zmienią jego jakość we wnętrzach mieszkalnych? Skażone powietrze może przedostawać się do domu przez grawitacyjny układ wentylacji i nieszczelności.

Nie jedynie filtrowanie, jednak także nawadnianie powietrza

Wybrane oczyszczacze powietrza Winix są także zaopatrzone w funkcję nawilżania. Jest to zwłaszcza ważna właściwość w czasie ciepłym, gdy duże temperatury bardzo osuszają powietrze, i w czasie zimowym, kiedy ogrzewanie centralne funkcjonuje w niezwykle zbliżony sposób. Suche powietrze negatywnie oddziałuje na koncentrację oraz nastawienie, może sprawiać kłopoty ze wzrokiem lub także bóle gardła. Wilgotność z powietrza wybiera nawilżacz, jaki potem tworzy oczyszczoną już hydrologiczną mgłę, wywołując, iż suchość przestaje być uciążliwa.

Na co należałoby zwrócić uwagę, dobierając oczyszczacz powietrza?

Z punktu widzenia właściciela narzędzia niezwykle istotne są wydatki obsługi. Składają się one z kosztu protektorów (jakie należy co pewien czas zmieniać) i kosztu wykorzystanej energii elektrycznej. Tańszy oczyszczacz powietrza może – jednak nie musi – cechować się większym werbunkiem mocy i potrzebą częstszej zmiany protektorów lub większą ceną filtrów. Jakie filtry są wykorzystywane w oczyszczaczach powietrza? Są to przede wszystkim filtry HEPA. Zatrzymują one pyły (PM2.5, PM10), wybrane bakterie oraz drobnoustroje, pleśń, ekskrementy roztoczy oraz komórki grzybów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *