źródło:pexels.com/cottonbro

Roller do twarzy – jaki wybrać?

Rollery do twarzy są doskonałym dodatkiem do każdej rutyny pielęgnacyjnej. Kiedy umieszczasz narzędzie na swoją twarz, otrzymujesz głęboki masaż, który stymuluje produkcję kolagenu, powodując, że skóra wygląda na jędrniejszą i bardziej napiętą. Można to zrobić samodzielnie w domu, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Masaż mechaniczny zwiększa również krążenie krwi w tym obszarze i utrzymuje go w zdrowiu.

Istnieją trzy główne rodzaje wałków: z gumy silikonowej, metalowe i drewniane. Każdy z nich ma swoje zalety i wady.

Najpopularniejsze są wałki silikonowe, ponieważ są uniwersalne i zapewniają wiele korzyści jednocześnie: masaż, efekt liftingu, oczyszczanie itp. Nie powodują reakcji alergicznych, ale mogą być zbyt ostre dla wrażliwej skóry ze względu na swoją sztywność. Poprawiają krążenie krwi w leczonym obszarze, ale mogą powodować mikrourazy skóry, jeśli są używane nadmiernie podczas jednej sesji, więc upewnij się, że używasz ich delikatnie i przestań, gdy to konieczne.

Metalowe rollery natomiast są dobre do masażu sztywnych lub obolałych mięśni i poprawy krążenia w dużych obszarach, takich jak nogi lub ramiona. Mogą być również używane do masażu twarzy, ale należy zacząć od delikatnego podejścia, ponieważ metal jest dość twardy i może powodować mikrourazy skóry, jeśli jest używany nadmiernie podczas jednej sesji. 

Więcej artykułów na pielęgnacyjne (i nie tylko) tematy, znajdziesz na stronie https://makeupio.pl/ /